S.S.S

 • Zoenka kangurularının genel özellikleri nelerdir?

Zoenka kanguruları yumuşak yapılı bir kangurudur. Yani kanguru bebeğinizin bedenini sarar, sert dokulu kumaş ve dolgu malzemesi içermez. Ergonomik tasarımı ile bebek ve ebeveyni için sağlıklı kullanım sağladığı gibi yoğun ve kalın omuz süngeri ile ağırlık hissini azaltır. Sadece bebek taşıyıcılar için üretilmiş Japonya’dan ithal YKK tokaları ile güvenli kullanım sağlamaktadır.

 

 • Neden kanguru kullanmalıyım?

Bebeğiniz normal şartlarda 3. trimeser döneminin sonunda dünyaya gözlerini açar. Ama bu bebeğin dış dünyaya hazır olarak doğduğu anlamına gelmez. 4. trimeser dönemi denilen bu dönemde bebek anne karnındaki yaşamına devam etmek ister. Annesinin kalp atışı ile güvende olmak, anne kokusu ile huzur bulmak ister. Zoenka kanguruları yenidoğandan itibaren bebeğiniz bu hissi yaşasın diye tasarlandı.
Yenidoğanlarda sıkça rastlanılan kolik ağlamaları denilen bir sebebe bağlanılamayan ağlamaların bebeğin anneden ayrılma kaygısı nedeni ile oluştuğu düşünülmektedir. Kanguru kullanımı ile bebeğiniz size bir öpücük kadar yakın ve huzurlu olur.
Ayrıca bebeklerde sık görülen gaz sancıları için Zoenka Kangurusunda bebeğin gaz çıkarması kanguru içerisindeki ergonomik duruşu ve ebeveyn bebek teması ile çok daha kolay olmaktadır.
Zoenka kangurusu ile bebeğiniz güvenle en sevdiğine sarılırken sizde ellerinizin serbest olmasının keyfini yaşarsınız.
Bebek arabası kapladığı alan ve hantallığı bir tarafa maalesef çevre düzenlemelerinin eksikliklerinden dolayı kullanımı hiç de kolay değildir. Zoenka kangurunuz taşıma çantası ile yer kaplamaz ve hafiftir. Ayrıca bebeğiniz kanguruda iken emzirebilmenize de olanak sağlar.
 

 • Bebeğim için kanguru kullanmak zararlı mı?

Zoenka Kanguru Dünya Kalça Çıkıklığı Enstitüsü tarafından tavsiye edilen şekilde tasarlanmıştır. Bebeğiniz anne karnındaki cenin pozisyonunda poposuna ve bacaklarına yük binmeyecek şekilde kanguruda konumlanır.
Zoenka Sağlıklı bir bel ve sırt desteği için ergonomik M pozisyonu sağlar.
 

 • Kanguru hangi yaş aralığı için uygundur?

Zoenka kanguruları yenidoğandan 4 yaşa (4kg-18kg) kadar kullanım olanağı sunar.
Bebeğinizin bacak genişliği ve sırt yüksekliğine göre ayarlanabilme özellikleri ile bebeğiniz ile birlikte büyür. Ergonomik kullanımdan ödün vermez. Kendinizi ve bebeğinizi hazır hissettiğiniz anda kangurunuzu kullanabilirsiniz.
 

 • Neden patentli bacak desteğine gerek duyduk?

Genel olarak kangurular bebek boy ve çocuk boy olarak iki bedende üretilmektedir.
Biz Zoenka olarak tek bir kanguru ile bebeğinizi yenidoğandan 4 yaşa kadar kullanabilmeniz için ekstra genişleyen, patentli, yoğun sünger dokulu bacak desteğini geliştirdik. Sünger dolgulu destek ceplerinden çıkartılıp bel kemerine sabitlendiğinde max. genişlik sağlar. Sünger dolgulu destek ceplerine yerleştirilip bel kemerinde bulunan cırtlar yardımıyla panel genişliği en dar şekliyle kullanılabilmektedir.

 

 • Bacak genişliği ayarlanabilen diğer kangurulardan farkımız ne?

Bacak genişliği ayarlanabilir diğer kangurular:
Ya yenidoğan kullanımına uygun olması için panel genişliği dar (bebek beden) olarak üretilir buda bebeğiniz büyüdüğünde ikinci bir kanguru alma ihtiyacınıza sebep olur.
Yada daha geniş bir panel (çocuk beden) olarak üretilir ki bebeğiniz yaşından sonrada kullanabilsin. Fakat bu ürünlerde bacak arası daraltıldığında kumaş fazlalığından dolayı yenidoğan bebeğinizin poposu maalesef boşlukta kalır. Kanguru içerisine yerleşemez. Daha önemlisi poposu kanguruya yerleşemediği için bebeğin dizlerine kanguru baskı yapar.
Zoenka kangurularında daralıp genişleyen panel sistemi ile bacak boyunu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca patentli ekstra genişlemeye imkan sağlayan sünger dolgulu bacak desteğini ceplerine yerleştirdiğinizde bebek beden kanguru gibi yenidoğan kullanımına uygun, ceplerden çıkardığınızda ise yaşından sonrada çocuk beden kanguru gibi ergonomik olarak kullanım sağlayacaktır. Yoğun sünger dolgusu ile de hem kapalı hem de açık kullanımda bebeğinizin bacaklarına destek ve konfor sağlayacaktır.

 

 • Yeni doğan aparatına ihtiyaç var mı?

Zoenka kanguruları ile yenidoğan aparatına ihtiyacınız yoktur. Ayarlanabilir panel genişliğini daraltarak bebeğinizin gelişim dönemine uygun olarak ayarlayabilirsiniz. Aparat kullanmanın ebeveynler için zorluğu bir tarafa yenidoğan aparatı olan ürünlerde bebeğinizin bacakları kangurudan dışarıya doğru sallanmaz. Bebek refleks olarak kanguru içerisinde ayakları üzerinde durmaya çalışacaktır. Bu da bebeğinize erken yürüme alıştırması yaptırmanız ile aynı olumsuz etkiyi oluşturur. 

 

 • Bebeğim kanguruyu sevmedi ne yapmalıyım?

Bebeğiniz için en sevdiği kendini en iyi hissettiği yer olan anne karnındaki cenin pozisyonunu dış dünyaya çıktığında sevmemesi söz konusu değildir. Sadece doğru zaman ve doğru yerde kanguru kullanımı çok önemlidir. Sakın unutmayın bebeğinizin aç, altı kirli, mutsuz vb. durumlarda kanguruyla taşımaya çalışmanız, bebeğinizin kanguru ile olumsuz bağ kurmasını sağlar. Aynı durum sizin içinde geçerlidir. Siz kanguruya bebeğinizi kaygıyla yerleştirdiğinizde ya da mutsuz, sinirli veya olumsuz ruh halinde iseniz bebeğiniz bundan olumsuz etkilenecektir.
Kanguruya bebeğinizi kullanım kılavuzundaki yönergelere göre doğru olarak yerleştirdiniz ve bebeğiniz kanguruda ağlıyorsa sevdiği ortamda tekrar deneyin.

 

 • Hangi ürünü seçmeliyim?

Değişen zevkleri gözeterek sizin için üç farklı model kanguru tasarladık. Notio, Luna ve Basic modellerinde ayarlanabilir panel genişliği aynı özelliktedir. Notio ve Luna modellerinde extra genişleyen sünger dolgulu bacak desteği ceplerinden çıkarıldığı zaman maximum panel genişliği 50 cm olmaktadır.
Zoenka Notio serisinde ürün baş desteği kanguru ön paneline sabittir. Bu destek bebeğinizin ihtiyacına göre baş, boyun ve sırt desteği olarak kullanılabilir şekilde tasarlanarak YKK güvenceli plastik tokalar ile omuz askılarına sabitlenmektedir. Bebeğiniz ile birlikte büyüyen Zoenka Notio ilk defa kanguru kullanacak ebeveynler için uygundur.
Zoenka Luna serisinde panel yüksekliği omuz askılarında bulunan kayış ve toka yardımı ile bebeğinizin bedenine göre ayarlanabilmektedir. Bu sayede bebeğiniz büyürken Zoenka Luna kangurunuzda bebeğinizle birlikte büyür. Bu ürünün kullanımı kanguru kullanan veya kanguru kullanımı hakkında bilgi sahibi olan ebeveynler için daha kolay olmaktadır.

 

 • Boyun ve bel ağrısı yaşar mıyım?

Zoenka kanguruları ağırlığı vücudunuza en doğru oranda paylaştırabilmek üzere tasarlanmıştır. Yoğun ve kalın omuz süngeri ile omuzlarınızda oluşabilecek basıncı azaltmak, eğimli kesimli ve ideal uzunluk ve genişlikteki bel kemerinde bulunan sünger dolgu belinizde oluşabilecek basıncı azaltmaktadır.
Unutmayın, ilk defa çalıştırdığınız kaslarınızın ağrı yapması doğal bir durumdur, aynı kas gurubu kullanıldıkça ağrı geçer. Aynı durum kanguru kullanımı içinde geçerlidir. İlk kullanımda ağrı olması genelde rastlanılan bir durumdur. İkinci ve daha sonraki kullanımlarınızda bu durumun ortadan kalktığını sizde göreceksiniz. Bir sorun var ama çözemiyorum diyorsanız lütfen bizimle ürünü kullanırken çekilmiş fotoğraflarınızı help@zoenka.com adresinden paylaşın, kullanımdan kaynaklı bir sorun varsa beraber bulalım.

 

 • Bebeğimi kanguruda emzirebilir miyim?

Evet, bebeğinizi kanguruda emzirebilirsiniz. Panelin yan taraflarında bulunan tokaları gevşeterek bebeğinizi uygun pozisyona getirip emzirmeniz mümkündür. Baş desteğini kullanarak görünme sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz. Kanguruda bebeğinizi emzirebilmek alıştırma gerektiren bir yetenektir.

 

 • Babalarda kanguruyu kullanabilir mi?

Evet, anneler gibi babalarda kanguru kullanabilir. Zoenka XS bedenden XXL bedene kadar kullanıma göre tasarlanmış bir kangurudur. Tek yapmanız gereken ayar tokaları ve kayışlar yardımı ile kullanım talimatları doğrultusunda gereken ayarlarınızı yapmaktır.

 

 • Zoenka kangurumu nasıl yıkarım?
Ürünü yıkama esnasında tokalarını kapatın. Panel ek uzantılarını yan ceplerden çıkarın, bel kemerine cırtlarla sabitleyin.
Tavsiye edilen yıkama, soğuk suda ürün rengine uygun sıvı deterjanla elde yıkamanızdır. Sıkmayın.
Makinede yıkayacaksanız en hassas ayarda 30 derecede yıkayın. Sıktırmayın. Mümkünse bir yıkama filesi içerisinde yıkayın.
Hiçbir şekilde üründe ağartıcı madde ve yumuşatıcı kullanmayın.
Kurutma sırasında direkt güneş ışığına maruz bırakmayın. Sererek kurutun.
Eğer ihtiyaç hissediyorsanız düşük ısıda sadece kumaş yüzeyi ütüleyin.
Sık sık yıkamak yerine lekeli yerleri nemli bir bezle silin.